logo instagram
logo facebook

Stwórzmy razem coś pięknego!

Formularz kontaktowy

Gdzie można mnie znaleźć?

Obecnie mieszkam w Białymstoku, ale fotografuję na terenie całej Polski, jak również za granicą. Zapraszam do kontaktu telefonicznego lub mailowego.

© 2020 Fotograf Rafał Kopkowski  |  Polityka prywatności i cookies

Telefon: 507 128 532

Autor: Rafał Kopkowski

 

 

Zapytaj o wolny termin na swoją sesję!

 

1. Dlaczego właśnie nad morzem?

 

Miłośnikom szumu fal, gorącego piasku, morskiej bryzy i bezkresnej perspektywy nie trzeba tłumaczyć powodu wyboru morskich klimatów na scenerię sesji ślubnej. Jeśli tu trafiliście, zapewne się do nich zaliczacie.

Z fotograficznego punktu widzenia sprawa jest oczywista. Nadmorskie krajobrazy dają możliwość stworzenia pięknych, kompozycyjnie czystych i estetycznie lekkich kadrów. Bliskość sosnowego lasu, wyciągnięte na plażę kutry rybackie, nabrzeże z jachtami w porcie, czy długie molo dodatkowo urozmaicają sesję. Poza tym, bałtycki piasek na plaży jest świetną naturalną blendą rozpraszającą światło, co ładnie zmiękcza rysy twarzy i daje pastelową tonację zdjęć. Źle tylko robi sprzętowi fotograficznemu, który po kilku takich sesjach często wymaga serwisu, ale to już nie Wasz problem ;-)

Sesja zdjęciowa nad morzem

 

 

2. Wady i zalety sesji zdjęciowej nad naszym Bałtykiem.

 

Nieprzewidywalna pogoda i zatłoczone plaże to niewątpliwie wady, które mogą popsuć zdjęciowe plany.

Zawsze jednak można trafić kilka, bezdeszczowych godzin, a sztorm na morzu, czy nadciągające burzowe chmury bywają malownicze. Tłumy na plaży można ominąć wybierając odpowiednią lokalizację na sesję i zaczynając ją w godzinach porannych. Fotograf na pewno zaproponuje odpowiednie miejsce.

Najważniejszymi atutami morskich sesji są piękne widoki i niepowtarzalne zachody słońca, które są świetną scenerią do zdjęć. Szerokie plaże z pastelowym piaskiem, dodające lekkości kadrom. Bliskość lasu, kutry rybackie, plażowe knajpki, które urozmaicają morską sesję.

A to, czego nie widać na zdjęciach: zapach nadmorskiego lasu, powietrze przesycone jodem, zbieranie muszelek, bursztynów i długie spacery we dwoje po plaży (już bez fotografa :-).

Wiem, że nie jestem obiektywny. Nasze morze po prostu lubię.

Sesja ślubna na plaży

 

 

3. Kiedy zaplanować sesję ślubną na plaży?

 

Najlepszym czasem na wykonanie sesji poślubnej, nie tylko tej nad morzem, jest pierwszy miesiąc po ślubie. Emocje związane z weselem są wtedy jeszcze świeże. Najlepszym, nie znaczy jedynym. Jeśli więc z jakiegoś powodu nie udało Wam się wygospodarować czasu w tym terminie, nic nie stoi na przeszkodzie, aby taką sesję zorganizować później.

Najdogodniejszym terminem na sesję zdjęciową nad naszym Bałtykiem są miesiące wiosenne, letnie i wczesnojesienne. Ze względów czysto praktycznych i pogodowych. Jeśli jednak nie przeszkadza Wam chłód i zaopatrzycie się w ciepłe, wełniane koce i bieliznę termoaktywną – zima też da radę. Plusem będą wtedy puste plaże.

Zawsze też możecie spróbować dograć termin Waszego urlopu nad morzem z wolnym terminem w kalendarzu fotografa. Planować jednak należy z pewnym wyprzedzeniem.

W fotografii, nie tylko ślubnej, światło gra jedną z najważniejszych ról. Z tego powodu godziny poranne (od świtu do 10:00) i popołudniowe (od 16:00 do zmierzchu) są optymalne do wykonania ładnych i ciekawych zdjęć. Z naciskiem na poranne, jeśli chcemy uniknąć tłumów na plaży, czy molo. Dobry fotograf poradzi sobie w każdej sytuacji oświetleniowej, jednak powyższe godziny dają gwarancję pięknych kolorystycznie i plastycznych zdjęć. Jest to ważne szczególnie w dni słoneczne, kiedy bezpośrednie, ostre światło słoneczne w godzinach południowych daje nieładne, krótkie, szpecące cienie.

Sesja fotograficzna w Krynicy Morskiej

 

 

4. Gdzie: które miejsce wybrać na udaną sesję fotograficzną?

 

Lokalizacji, w których można wykonać udaną sesję nad morzem jest wiele. Poczynając od Mierzei Wiślanej, gdzie spokojne wody Zalewu Wiślanego kontrastują z falami na Zatoce Gdańskiej. Mamy tu do wyboru Krynicę Morską, Kąty Rybackie, czy bezludne plaże w Piaskach. Plener ślubny z Krynicy Morskiej możecie zobaczyć tutaj. Stegna i Jantar to kolejne urokliwe miejscowości z plażami godnymi uwagi.

Trójmiasto, czyli Gdańsk z wyjątkowym Starym Miastem, Klif Orłowski w Gdyni, czy molo w Sopocie przypadnie do gustu tym, którym nie straszne tłumy turystów, lub wolą miejskie klimaty.

Piaszczyste wydmy w Słowińskim Parku Narodowym niedaleko Łeby natomiast pozwolą poczuć się jak na pustyni, a Pomorze Zachodnie kusi wieloma turystycznymi plażami. Wybór jest duży.

Sesja ślubna w Łebie - Słowiński Park Narodowy

 

 

5. Ile trwa typowa sesja?

 

Czas trwania sesji zależy w dużej mierze od doświadczenia fotografa.  Im bardziej doświadczony fotograf, tym krócej.

Najczęściej zaplanować trzeba około 2-3 godzin czasu zdjęciowego. Dłużej po prostu nie ma sensu – jeśli nie jesteście zawodowymi modelami, po tym czasie będziecie zwyczajnie zmęczeni, co widać potem na zdjęciach.

Przykładową – 2 godzinną sesją możecie zobaczyć poniżej.

 

6. Cena: ile to będzie kosztowało?

 

Każdy fotograf będzie miał inny cennik, zależny od wielu czynników. Ogólnie, ceny za sesję ślubną nad morzem w 2019 roku zaczynają się od około 1000 zł. Ważnym czynnikiem podnoszącym koszty jest odległość, jaką musi pokonać fotograf, aby dojechać na sesję. Początkujący fotografowie czasem proponują bardzo niskie ceny, w zamian za możliwość zdobywania doświadczenia. Decyzja należy do Was. To, na co należy zwrócić uwagę, to:

- sprawdzenie wiarygodności fotografa (poproszenie o dane rejestrowe firmy, jeśli nie są dostępne na stronie internetowej),

- i oczywiście podpisanie umowy na wykonanie zdjęć.

Jest to podstawowa sprawa, jeśli chodzi o bezpieczeństwo finansowe i gwarancję spokoju.

 + zobacz moją ofertę

 

Podsumowanie

 

Podsumowując: Wybrzeże Morza Bałtyckiego to zdecydowanie dobry wybór na miejsce wykonania sesji ślubnej. Najlepiej jest ją zaplanować na ciepłe miesiące od wiosny, do wczesnej jesieni, w godzinach porannych lub popołudniowych i możliwie jak najszybciej po ślubie. Trzeba na nią przeznaczyć około 2-3 godzin i ustalić miejsce sesji z fotografem.

 

 

Oferta 2019

 

Moja cena za profesjonalną sesję ślubną nad morzem w 2019 roku wynosi 1200 zł. W tej cenie otrzymujecie:

-  2-3 godzinną sesję zdjęciową,

- ok.90 wyjątkowych zdjęć w pełnej rozdzielczości, w formie elektronicznej, poddanych starannej obróbce,

- prywatną, chronioną hasłem galerię online na okres jednego miesiąca,

- wszystkie koszty mojego dojazdu są już wliczone w cenę.

Istnieje możliwość dokupienia dodatkowego czasu zdjęciowego i dodatkowych zdjęć.

Lokalizacje, w których obowiązuje powyższa cena to pas nadmorski od Trójmiasta do Krynicy Morskiej. Inne lokalizacje, np. Łeba, Międzyzdroje, czy sesje zagraniczne są dodatkowo płatne i wyceniane indywidualnie.

 

Zapytaj o wolny termin na swoją sesję!

 

Sesja ślubna nad morzem

Sesja ślubna nad morzem to wspaniała pamiątka, ale też wyzwanie. Nad Bałtykiem pogoda bywa kapryśna i nieprzewidywalna, ale zawsze jest to wyjątkowo inspirująca sceneria dla zdjęć ślubnych. Wystarczy tylko taki plener dobrze zaplanować i zorganizować, a efekt na pewno będzie warty wysiłku. Jeśli więc myśleliście o wyjazdowej sesji ślubnej zapraszam nad nasze piękne morze!

 

„morza szum, ptaków śpiew, złota plaża pośród drzew”

 

Spis treści:

Przykładowa sesja ślubna w Krynicy Morskiej.

1. Dlaczego właśnie nad morzem?

2. Wady i zalety sesji zdjęciowej nad naszym Bałtykiem.

3. Kiedy zaplanować nadmorską sesję?

4. Gdzie: które miejsce wybrać na udaną sesję fotograficzną?

5. Ile trwa typowa sesja?

6. Cena: ile to będzie kosztowało?

Podsumowanie

Oferta 2019

 

 

Przykładowa sesja ślubna w Krynicy Morskiej.

 

Wasza sesja może wyglądać tak:

27 stycznia 2019

Sesja ślubna nad morzem.

Fotograf Rafał Kopkowski
Logo Instagram
Logo Facebook